До вибору ігрового ноутбука варто підійти з усією відповідальністю, тому що ігровий ринок постійно динамічно розвивається, і нові ігри висувають все жорсткіші вимоги до «заліза». Ігровий комп'ютер повинен справлятися з найсучаснішими іграми на максимальних налаштуваннях, тільки тоді він повністю зможе задовольнити всі потреби та бажання сучасного геймера.
При виборі гарного ігрового ноутбука експерти Іподром рекомендують звернути увагу на такі характеристики:
- Процесор. Він є основним компонентом будь-якого персонального комп'ютера, а для ігрового ноутбука може мати визначальне значення. На ринку представлені процесори Intel та AMD. Інтел, які мають індекс Н, спеціально розроблені для ігрових ПК з високою продуктивністю. Але й AMD не відстає від них, поєднуючи відмінні характеристики енергоспоживання з високою продуктивністю. Звернути увагу варто на кількість ядер та потоків. Для ігрового ноутбука оптимальна кількість – від 6 до 8 ядер із 12-16 потоками.
- Відеокарта як основа ігрового процесу. Саме вона відповідає на пристрої за плавний ігровий процес та відмінну графіку. Найбільш популярні відеокарти для ігрових ноутбуків — це AMD і NVIDIA, але є й бюджетніші моделі, такі як GTX і RTX. Також вона повинна мати достатньо пам'яті для опрацювання графіки сучасних ігор. Для Full HD-геймінгу достатньо відеокарти 4-6 ГБ, а для вищої роздільної здатності та максимальних налаштувань варто звернути увагу на моделі 8-12 ГБ.
- Оперативна пам'ять Швидка робота системи зазвичай забезпечується якістю оперативної пам'яті. Якщо цього обсягу буде недостатньо, то ноутбук уповільнюватиметься при обробці даних, що, безумовно, позначиться на якості гри та отриманих відчуттях. Для сучасних ігрових комп'ютерів оптимальним обсягом оперативної пам'яті заведено вважати 16 ГБ, але якщо ви часто використовуєте ноутбук у режимі багатозадачності, одночасно займаючись, наприклад, грою та стрімінгом, краще віддати перевагу моделям з 32 ГБ.
- Накопичувачі: SSD чи HDD? Для ігрового ноутбука ключова роль полягає у швидкості цього компонента. Твердотілі сучасні накопичувачі працюють набагато швидше, ніж традиційні жорсткі диски. Мінімальний обсяг накопичувача SSD для ігрового ноутбука становить 512 ГБ, але є такі моделі, які мають об'єм до 1 ТБ, що особливо актуально, якщо ви плануєте одночасно зберігати на ПК багато ігор та програм.
- Дисплей. Якість екрана може безпосередньо вплинути на ігровий досвід, тому до його вибору також варто поставитися відповідально та обдумано. Важливу роль грає як дозвіл, а й частота оновлення екрана, від якої залежить плавність зображення. Для ігрового ноутбука можна вважати відповідною частоту оновлень 120-144 Гц, а для професійних геймерів на ринку представлені моделі із частотою оновлення від 240 Гц і вище. Якщо говорити про діагональ екрана, то для ігор буде цілком достатньо від 15 до 17 дюймів, але це залежить від ваших особистих уподобань.
На які ще параметри варто звернути увагу
Всі перелічені параметри ігрового ноутбука в основному стосуються його продуктивності та обсягу пам'яті. Варто звернути увагу ще й на інші тонкощі, які теж можуть відбиватися як ігровий процес:
- Якісна система охолодження, яка необхідна при роботі ПК з високою продуктивністю, якими є ігрові ноутбуки.
- Автономність ноутбука від системи живлення, що дозволяє грати в дорозі або в інших умовах, яка повинна становити від 4 до 6 годин безперервної гри.
- Порти та підключення периферійних пристроїв. Чим їх більше, тим більше таких пристроїв, як миша, навушники, зовнішній дисплей та інші, ви зможете одночасно використовувати під час гри.
- Дизайн ноутбука, який буває дуже цікавим, і включає підсвічування клавіатури або корпусу, що робить гру ще більш комфортною візуально.
Остаточна вартість ігрового ноутбука може відрізнятися залежно від кількості та якості «заліза», що входить до комплектації. У середньому ціна цієї техніки хорошої якості може становити від 1000 до 3000 доларів.
Серед найбільш популярних виробників ноутбуків для геймерів можна відзначити такі:
- ASUS ROG серії Republic of Gamers пропонує досить потужні та не дуже дорогі ноутбуки для ігор.
- MSI пропонує широкий вибір моделей, основний акцент у яких зроблено на продуктивність ноутбука та його систему охолодження.
- ACER PREDATOR – потужні ноутбуки з високою продуктивністю, яскравим дизайном у середньому ціновому сегменті.
- Dell Alienware – ігрові ноутбуки преміумсегмента з акцентом на передові технології та максимально потужні параметри.
Вибір гарного ігрового ноутбука — це дуже непросте завдання, що вимагає аналізу та грамотного підходу. Ви можете оцінити свої потреби та зіставити їх з вашим бюджетом, щоб вибрати найбільш актуальну саме для вас модель і дизайн ПК. Крім того, ви завжди можете отримати додаткову професійну допомогу наших консультантів, які завжди готові надати вам вичерпну інформацію про всі моделі ігрових ноутбуків та допоможуть зробити правильний вибір. У нас ви можете купити як недорогий ноутбук при обмеженому бюджеті, і моделі преміумкласу, які не залишать байдужими фахівців.