Портативні колонки для ноутбука
Компактний легкий ноутбук стає обов'язковим аксесуаром, який беруть з собою у відрядження, на відпочинок і для роботи поза домом. Крім роботи, на ньому грають в ігри, читають, дивляться серіали і слухають музику. І тут важливий якісний звук. Незважаючи на те, що виробники комп'ютерів оснащують свої вироби новими звуковими системами, хорошим звучанням може похвалитися не кожен ноутбук. У цьому випадку рішення очевидне - варто придбати додаткову акустику - бездротові колонки для ноутбука. При ознайомленні з моделями доведеться задуматися. Незважаючи на величезний вибір колонок, знайти якісні не так просто.
По-перше, вони повинні бути автономними. Зручність портативної акустики - в можливості спілкуватися і слухати музику в місцях, де немає електромережі, наприклад, парку або на пляжі. Тому потрібно уважно придивитися до їх параметрів:
- Автономність роботи - скільки годин зможе пропрацювати пристрій без підзарядки;
- Вага і габарити - ідеально, щоб розміри колонок дозволяли втиснути їх в невеликий простір рюкзака або портфеля;
- Якість звучання - важливо, щоб звук передавався без спотворень, скрипів і додаткових шумів;
- Універсальність - добре, коли акустика підходить до всіх мобільних девайсів, додатково заряджаючи їх.
По-друге, найкраща портативна акустика для ноутбука повинна бути практичною. Їй повинні бути доступні різні варіанти підключення - через Вай фай, Bluetooth або AirPlay. Деякі моделі підключаються через USB-гніздо. Кращою акустикою вважається та, яка також впевнено ловить FM-діапазони, працює з різноформатних флешками, запам'ятовує радіостанції і відрізняється хорошим звуком і глибокими басами.
По-третє, динаміки для ноутбука варто купувати відомих, популярних брендів. Якщо заощадити на акустиці, то отримати задоволення від улюблених треків і фільмів не вийде. Звукове відтворення не передаватиме музичні нюанси, чистота звуку в поганих колонках недостатня. Фахівці рекомендують не розглядати для придбання зовсім легкі, менш півкілограма, колонки - їм часто недоступні середні і низькочастотні звуки.
Ключові критерії вибору портативної акустики
Фахівці рекомендують звертати увагу на такі показники:
Виробники. Найбільш просунутими портативними акустичними системами прийнято вважати вироби Harman Kardon. Цікаві бездротові і usb колонки для ноутбука виробник представив під брендом JBL:
JBL Xtreme. Вражаюча акустика з чотирма динаміками - високо- і низькочастотними, а також ємним акумулятором (10 000 мАг). Працює без дозарядки близько 15 годин. Функціонал у колонки великий - не тільки прослуховування музики, а й відповідь на дзвінки при підключенні до смартфону. Звук видається чистий, потужний, при розмові придушуються сторонні шуми.
JBL Charge 2+. Модель дещо слабше попередньої, але з аналогічними функціями і непоганими акустичними параметрами. Оснащена акумулятором на 12 годин роботи (6000 мАч), в разі необхідності можна підзарядити телефон або планшет. Підключення здійснюється через Bluetooth. Циліндричної форми колонка має покриття, якому не страшні не тільки пил і бруд, але і водяні бризки.
JBL Flip 3. Гумове покриття виробу дозволяє змивати бруд з поверхні навіть проточною водою. Колонка видає звук до 16 Вт за допомогою динаміків і випромінювачів, що відповідають за відтворення глибоких басів. Незважаючи на габаритні розміри, вміщує акумулятор, здатний відтворювати музику близько 10 годин.
JBL GO. Невелику квадратну модель із захисним покриттям можна прикріплювати до сумки за допомогою ремінця і насолоджуватися музикою під час їзди на велосипеді або пішої прогулянки. Звук чистий, насичений, акумулятор розрахований на 5 годин.
JBL Clip+.Зручна для прогулянок модель округлої форми і з карабіном для кріплення. Автономна колонка добре захищена від вологи і бруду, працює близько 5 годин, звук видає відмінний.
Harman/Kardon Esquire.Витончена колонка з просунутим дизайном. У внутрішньому просторі пристрою поміщені дві десяти ватні колонки, що забезпечують Hi-Fi звучання.
Jarre Aeroscull. Абсолютно неймовірна по дизайну колонка, в формі черепа в окулярах, навіяним стилістикою «Oxygene» (Жан-Мішель Жарр). При цьому - з прекрасним звуком, низькими глибокими частотами, що передаються через пасивний сабвуфер.
Типи підключення до ноутбука
Якщо говорити про бездротовому підключенні портативної акустики до ноутбука, то основних варіантів три:
- Bluetooth;
- AirPlay;
- Wi-Fi.
Кожне з цих з'єднань використовує власний стандарт стиснення даних, що впливає на відтворення звуку.
Кодек AptX. Цей стандарт застосовується для Bluetooth-з'єднання. Якість звучання цього режиму впритул наближається до CD-звуку. Розробники акустичних систем допрацювали кодек і отримали формат, що перевищує CD за якістю. Крім цього, важливо, щоб bluetooth колонки для ноутбука підтримували стандарт Bluetooth 3.0.0 або 4 версії. У цих версіях передача даних вимагає меншої витрати заряду. Не слід забувати про те, що обидва пристрої - і ноутбук, і акустика повинні бути розраховані на підтримку цього стандарту. Bluetooth-з'єднання за версією, нижче третьої, мають радіус підключення близько 10 м, а наступні версії вже збільшили дальність зв'язку до 100 метрів.
Wi-Fi. Тут аудіо файли передаються за допомогою інтернет-сервісів. Дальність з'єднання встановлюється потужністю роутерів мережі (зазвичай, радіус становить від 30 до 150 м). Колонки відтворюють музику з медіатеки ноутбука.
AirPlay. Технологія, запропонована Apple, передає звук через Wi-Fi-мережу. Звучання відтворюється якісно, практично без спотворень - цьому сприяють розроблені компанією кодеки. Так що прослуховувати музику з макбуков краще з портативної акустикою, що підтримує AirPlay-технологію.
Добре, якщо портативна акустика для ноутбука читає флешки, карти пам'яті, а також оснащена аудіо роз'ємами і USB-портами.
Використання портативних колонок
Незважаючи на те, що шанувальники якісної музики воліють стаціонарну акустику, портативні колонки мають своє, важливе, призначення. Вони зручно розміщуються в сумці, їх легко переносити, а використовувати можна в різних ситуаціях: при виїзді на природу, в далеких поїздках, на дачі, при велосипедних прогулянках або на курорті. До того ж портативна акустика відомих виробників дає відмінний звук, з яким не заважає шум багатолюдних місць.
Кращі колонки для ноутбука слід підбирати по ряду критеріїв:
За технологією відтворення. Тут можна виділити три типи:
- Моно-відтворення - пристрій з одним динаміком. Звук може бути досить гучним, але не об'ємний;
- Стерео-відтворення - два вбудованих динаміка дають більш насичене і цікаве звучання;
- 2.1.система - більші пристрої з динаміками і сабвуфером. Для прослуховування рок композицій і музики з глибокими басами.
За обсягом акумулятора. В середньому, портативні пристрої можуть працювати 6-8 годин. Для відпустки або далеких поїздок краще купувати колонки з ємною батареєю, здатної відтворювати музику 10-12 годин.
За габаритами і потужності. Чим більше розмір портативного пристрою, тим потужніший звук можна отримати. Так що, слід орієнтуватися на потреби - якщо купується колонка для частих виїздів на природу або для відпустки, краще взяти пристрій потужніший (16-20 Вт). А для щоденних прогулянок підійдуть компактні колонки для ноутбука (від 1,5 Вт на один динамік).
По управлінню. Зручним варіантом для пристрою, який підключається через Bluetooth, вважається наявність важелів управління на самому корпусі колонки - ними можна регулювати звук, міняти треки, відповідати на дзвінки. Важливо, щоб пристрій зберігало мітки в своїй пам'яті і могло перемикатися на інші пристрої. Наявність спикерфона з системою шумозаглушення стане додатковим бонусом.
Кращі портативні колонки
JBL Xtreme 2. На відміну від попередників, колонка вважається всепогодної - її без страху можна використовувати під час дощу, на морських курортах, при катанні на човні або відпочинку біля басейну. Велика портативна колонка jbl укладена в водонепроникну прогумовану оболонку, виконану в різних кольорах. Хороша модель для тривалих подорожей - акумулятора вистачає на 15 годин, а якщо сідає телефон, то його цілком можна зарядити від пристрою. Заряджається акустика для ноутбука за три години.
Плюсів у JBL Xtreme 2 багато:
- Потоковий формат Bluetooth. Допускається підключення двох мобільних джерел - можна слухати треки по черзі;
- Водонепроникний корпус - негода не стане перешкодою для звукового супроводу вечірки або поїздки;
- JBL Connect + - можливість створення акустичної системи з об'єднанням великої кількості динаміків з аналогічною функцією;
- JBL Bass Radiator - глибокі баси і чудова акустика;
- Спікерфон - чиста зв'язок і розмова без стороннього шуму і луни.
З мінусів користувачі відзначили вага пристрою - 2 кг, і незручність його перенесення без ремінця
JBL Boombox Forest Green. Найбільша портативна колонка jbl з чудовим звуком і потужними басами. Дуже добре підходить для прослуховування музики у вологих умовах - захист ступеня IPX7 дозволяє брати з собою колонку до моря або басейну. Незважаючи на чималу вагу, носити з собою пристрій нескладно - корпус оснащений зручною ручкою.
Наявність 4-х динаміків, два з яких низькочастотні, забезпечують відтворення треків в діапазоні до 20 тис Гц. Підключається до джерела через Bluetooth. У корпусі передбачені два USB-роз'єму для підзарядки мобільних пристроїв. Повна зарядка - за 6-7 годин.
Хороша колонка для ноутбука відрізняється особливостями:
- Акумулятор (ємність 20000 мАг) дозволяє експлуатувати пристрій до 24 годин;
- Конструкція зручна для перенесення, має строгий і витриманий дизайн;
- Повний захист від пилу і водяних бризок;
- Можливість використовувати колонку для зарядки телефонів;
- Глибокі, насичені баси, гучний і чистий звук.
Недоліком користувачі вважають велику вагу - постійно носити з собою велику колонку не дуже зручно.
Logitech Ultimate Ears Boom 2. Ця маленька колонка для ноутбука невипадково потрапила в ТОП портативних пристроїв. Виробник зробив колонку водонепроникною, що важливо для її використання в природних умовах. Якщо вона впаде в басейн, то на якість звуку це не вплине. Виробник гарантує, що навіть при відкритих клапанах роз'ємів вода всередину не потрапляє.
У пристрої введений цікавий елемент управління - натискання верхній частині пристрою ставить відтворення на паузу, подвійне натискання - пропуск треку. Акустична система для ноутбука може суміщати свою роботу з іншими пристроями в бездротовому форматі, всього можна з'єднати до 10 одиниць. Акумулятор забезпечує 15-годинне відтворення без підзарядки. Радіус зв'язку - 10-20 м. Завдяки спікерфони з'явилася можливість відповіді на дзвінки.
Користувачі відзначили такі плюси:
- Чистота звучання і відтворення потужних басів;
- Міцність і водонепроникність корпусу;
- Спільне відтворення звуку з декількох, об'єднаних між собою, колонок;
- Витончене дизайнерське і колірне рішення;
- Прийнятна вартість для колонок подібного класу.
Скарги надходили тільки на тривалість роботи - не відповідає заявленому.
Jarre AeroSkull XS. Любителям креативних дизайнерських рішень колонка у вигляді черепа припаде до смаку. Виконана в 11 колірних варіантів, серед яких є матові і хромовані, модель стане родзинкою інтер'єру. Не варто думати, що погнавшись за креативністю та унікальністю форми, виробники забули про якість звучання - два динаміки і сабвуфер дає пристойний звук композицій різних музичних жанрів.
Динаміки розташовуються за очками на черепі. Незважаючи на оригінальність форми, колонка череп skull стійка, що не завалюється при випадковому поштовху чи погойдуванні. Гучність регулюється кнопками на зубах, там же розташовані світлові датчики. У нижній частині черепа є роз'єми mini-jack, microUSB і вхід харчування. Є індикатор-таймер, що показує час роботи колонки.
З особливостей відзначають такі:
- Мікрофон для відповіді на дзвінки (з шумо- та ехопоглинання);
- Застосовуваний стандарт - Bluetooth 4.0;
- Тривалість - 8 годин;
- Відтворення - Stereo Wireless (при підключенні двох пристроїв);
- Підключення по технології NFC;
- Сумісність зі смартфонами і пристроями Apple.
З недоліків користувачі відзначають відсутність радіо
.
JBL Xtreme Special Edition Squad. Потужна колонка для ноутбука, оснащена чотирма динаміками і двома басовими радіаторами. Звук видає відмінний, з потужними басами. При підключенні декількох пристроїв за допомогою функції Connect можна створити серйозну акустичну систему з гучним звучанням. Таке пристосування підійде для організації вечірки на природі або у басейну.
Колонка не боїться вологи, дощ і пряме попадання води не завдадуть шкоди внутрішнім частинам пристрою. Вологозахищена акустика для ноутбука виконана з прогумованого пластика і бризкоозахищеного текстилю. Кольорове рішення моделі - чорне, червоне, синє і камуфляжній.
Як і інші моделі цієї серії, пристрій може бути використано для прийняття телефонних дзвінків, при цьому якість розмови буде на рівні завдяки функції шумозаглушення. Батарея в 10000 мАг передбачає тривалу роботу колонки протягом 15 годин. На корпусі є два роз'єми для зарядки смартфонів. Для зручності перенесення слід користуватися ремінцем. Можливе підключення трьох джерел для прослуховування треків по черзі.
Плюсами JBL Xtreme Special Edition Squad вважаються параметри:
- Потужний і чистий звук на різних частотах (до 80 дБ);
- Можливість використання пристрою у вологих і сирих умовах;
- Мала вага, компактність;
- Тривалість роботи без підзарядки.