До недавнього часу покупка Apple TV в Україні була не такою простою справою. В офіційній роздробі цей товар був відсутній зовсім, а "сірі" продавці просили за приставку великі гроші.

Давайте розберемося, чим може бути корисна "телевізійна" приставка від Apple для користувача з України та країн СНД на даний момент.

Фільми
Звичайно, основна ідея використання Apple TV - перегляд фільмів, прослуховування музики з iTunes Store і Apple Music. У приставці є повноцінний магазин фільмів російською мовою і музики, оформлення якого ідеально підлаштовується під діагональ телевізора.

Ви можете як купувати, так і брати фільми напрокат для перегляду протягом 48 годин. У більшості випадків оренда фільму - відмінний, відносно доступний варіант, який дозволяє переглядати фільми з гідною якістю картинки в режимі реального часу. Крім того, можна використовувати для перегляду на телеприставки контент, куплений іншими членами сім'ї, активувавши опцію «Сімейний доступ».

Безліч фільмів можна дивитися абсолютно безкоштовно, скориставшись програмними онлайн-кінотеатрами, завантаженими з App Store на Apple TV. Більш докладно нижче.

За допомогою Apple TV можна відтворювати музику з бібліотеки iTunes Вашого комп'ютера Mac або PC, підключеного до тієї ж Wi-Fi мережі, що і приставка. Для цього необхідно активувати загальний доступ в програмі iTunes на комп'ютері, а потім і на Apple TV.

Музика та Фото
Завдяки сервісу Apple Music телеприставка Apple TV перетворюється в зручний плеєр нового покоління з мільйонами музичних композицій, включаючи вашу особисту домашню аудіоколекцію.

За опцією «Радіо» ховається сервіс iTunes Радіо, в якому представлені більше 200 радіостанцій на будь-який смак, плюс фірмове радіо Apple - Beats 1. Цілодобове мовлення, кращі діджеї, найактуальніша музика, участь експертів у відборі музичного матеріалу - все говорить про те, що в підсумку залишаться задоволеними навіть найдосвідченіші меломани.

Apple TV дозволяє з легкістю переглядати фото і домашнє відео з iCloud на екрані HD-телевізора. Також на приставці бачити їхні останні оновлення фото- і відеоконтенту користувачів, на яких ви підписані.

App Store
Завдяки доступу до віртуального магазину додатків, користувач зможе завантажувати на Apple TV підтримує ваш пристрій програми та ігри. Присутні такі ігрові хіти, як Oceanhorn, Aspalt 8, Badland, Modern Combat 5 і безліч інших.

Окремо варто відзначити наявність сторонніх програм для відтворення потокового відео, а також додатки популярних онлайн-кінотеатрів. Яскравими прикладами є: YouTube, додаток телеканалів, онлайн-кінотеатри, програма VLC, що дозволяє відтворювати відеофайли будь-яких форматів і багато іншого.

Грати в ігри на Apple TV - одне задоволення. Управління здійснюється за допомогою сенсорного пульта, що входить в комплект пристрою. Пульт оснащений акселерометром і гіроскопом. Також управління в іграх можливо за допомогою стороннього контролера, наприклад Mad Catz C.T.R.L.i.

AirPlay
AirPlay - одна з найбільш корисних функцій в Apple TV. За допомогою цієї технології Ви зможете транслювати відео або звук з вашого iOS-пристрої або комп'ютера Mac на телевізор. Можна транслювати зображення з екрану iPhone або iPad на телевізор в режимі реального часу, що дуже зручно для ігор. До речі, деякі з них спеціально оптимізовані для гри на Apple TV: під час відеоповтору на екрані Вашого пристрою з'являються зручні клавіші для управління, а картинка показується на самому телевізорі.

AirPlay можна використовувати і з комп'ютером. Звичайно, найкраще ця технологія працює з системою OS X - Ви можете відправити фільм з iTunes, використовувати аудіосистему, підключену до приставки, як динаміків комп'ютера або використовувати свій телевізор, як другий дисплей.

Комплект, настройка і управління
У комплект поставки Apple TV входить сама телеприставка, пульт, кабель Lightning / USB, документація і кабель живлення. Кожен аксесуар в коробці упакований в заводській поліетилен. Роз'єми приставки закриті чорною пластиковою плівкою.

Налаштувати Apple TV досить просто. Необхідно підключити приставку до телевізора за допомогою HDMI-кабелю, який входить до комплекту. Потім Apple TV потрібно підключити до мережі Інтернет по Wi-Fi, або за допомогою Ethernet-кабелю.

Для управління Apple TV призначений спеціальний сенсорний пульт, який йде в комплекті з самою приставкою. Даний пульт спеціально оснащений гіроскопом і акселерометром, завдяки чому стає набагато цікавіше і зручніше грати на телеприставки в ігри.