В умовах частих відключень світла особливо актуальна енергонезалежність квартири, будинку чи офісу. Портативна зарядна станція – пристрій, за допомогою якого можна заживити гаджети, побутову техніку, обладнання за відсутності електрики.

Прилад не варто плутати з генератором, адже його не потрібно заправляти бензином чи дизелем. Пристрій є потужним павербанком, в конструкції якого передбачені не тільки роз'єми USB. Він повністю безпечний, не виділяє токсичних речовин, тому може використовуватись у приміщенні.

Що таке портативні зарядні станції - Фото 1

Принцип роботи та конструкція

Портативна станція є компактним пристроєм для заряджання смартфонів, ноутбуків, планшетів, а також потужної побутової техніки на кшталт холодильників, пральних машин, бойлерів, електрокотлів. Завдяки великій місткості прилад забезпечить резервне живлення протягом кількох годин.

Через такий павербанк зручно заряджати одночасно кілька одиниць техніки (залежно від потужності). Станція не виробляє електроенергію, а накопичує її завдяки вбудованій акумуляторній батареї. У більшості моделей встановлений літій-залізо-фосфатний накопичувач енергії LiFePO4, розрахований на експлуатацію протягом щонайменше 4 років.

Переносна зарядна станція універсальна, її можна використовувати не лише вдома, а й на природі (наприклад, для електропостачання кемпінгу). Попередньо її потрібно зарядити, це можливо не тільки від стандартної мережі 220 В. Пристрої підключаються до портативних сонячних панелей або автомобільних прикурювачів, але час заряджання, залежно від джерела, буде відрізнятися.

Що таке портативні зарядні станції - Фото 2

Яку техніку можна заряджати від портативної станції

Можливості власника конкретної моделі залежать від кількості та типу портів. Це один із критеріїв, на який звертають увагу перед покупкою. Сучасні моделі оснащують такими роз'ємами:

  • USB Type A, USB Type C. Ці порти використовують для заряджання ноутбуків, планшетів, смартфонів, деяких інших гаджетів, у тому числі Apple;
  • розетка 220 вольтів. Призначена для заряджання будь-якого побутового приладу зі стандартною вилкою. Це може бути холодильник, пральна машина, кондиціонер, кавоварка;
  • DC. До такого роз'єму підключають техніку, яка працює від постійного струму з блоками живлення для перетворення (наприклад, роутер Wi-Fi);
  • для підключення до автомобільного прикурювача. Зручний додаток, за допомогою якого можна заряджати станцію, поки ви їдете в авто;
  • роз'єм для підключення до портативної сонячної панелі. Забезпечить повну незалежність джерела резервного живлення.

Портативна зарядна станція підійде не тільки для домашніх чи офісних потреб. Такі пристрої активно використовують у майстернях, фотостудіях, на виїзних заходах та пікніках. Завдяки компактним розмірам та невеликій вазі їх легко перевозити або переносити з одного місця на інше.

Деякі моделі підтримують підключення додаткового акумулятора для розширення місткості. У такому випадку, особливо за наявності сонячної панелі, пристроєм можна користуватися кілька днів там, де взагалі немає електрики. Зарядні станції поширені у військовій сфері для підзарядки БПЛА, тепловізорів.

Що таке портативні зарядні станції - Фото 3

Потужність як важливий параметр вибору переносної станції

Цей параметр безпосередньо впливає на можливості пристрою заряджання гаджетів, побутових приладів або обладнання. Коли підбирається зарядна станція для ПК та іншої техніки, необхідно підсумувати потужність всіх пристроїв, які до неї підключатимуть.

Номінальний параметр відрізняється від вихідного, але у характеристиках слід звертати увагу саме на останній показник. Виробники пропонують як малопотужні домашні, так і більш універсальні моделі для професійних завдань. До перших належить, наприклад, EcoFlow River 2 Pro 800 Вт — станція, за допомогою якої можна працювати повний день за ПК або ноутбуком без електрики.

Бажано купувати пристрій із невеликим запасом потужності. Приклад моделі із серії потужніших – EcoFlow Delta 2 1800 Вт. У цього виробника можна знайти варіанти на 2 кВт та більше. Це оптимальний вибір для безперебійної роботи техніки не лише вдома, а й у кіоску, магазині, медичному закладі.

Що таке портативні зарядні станції - Фото 4

Типи батарей у портативних арядних станціях

Як уже писалося вище, у більшості моделей використовують LiFePO4 (літій-залізо-фосфатні) акумулятори. Це компактні батареї, які стійкі до глибокого розряду (хоча можуть псуватися), розраховані на 2500–3000 циклів заряджання/розряджання.

Що таке портативні зарядні станції - Фото 5

LiFePO4 більш довговічні та надійні у роботі в порівнянні з іншими, але це не єдиний варіант. Широко поширені також Li-ion, NMC, NCM. Ці пристрої менш стійкі до глибокої розрядки та у більшості параметрів схожі між собою. Середній ресурс роботи такої АКБ становить 800 циклів заряджання/розряджання.

Чим портативні зарядні станції зручніші за генератори

Останні також часто використовують для резервного електропостачання приватних будинків, дач, торгових центрів, магазинів та інших великих об'єктів, у тому числі критичної інфраструктури. Але зарядна станція для ноутбука або побутової техніки безпечніша та економніша, адже для її роботи не потрібне паливо.

Розглянемо переваги пристроїв на основі однієї з найпопулярніших моделей Bluetti AC200P:

  • безшумна робота. Портативна станція, на відміну від генератора, не гуде, тому не викликає біль голови та в цілому не завдає дискомфорту. Нею зручно користуватися протягом дня;
  • найвищі показники пікової потужності. Цей параметр більший за номінальний і має значення для техніки, що вимагає високого пускового струму (наприклад, для холодильника або пральної машини);
  • можливість контролювати роботу за допомогою мобільного додатку. Це дозволяє легко відстежувати процес заряджання на відстані;
  • наявність вбудованого захисту від перегріву, короткого замикання, перепадів напруги та інших негативних факторів. Це означає, що таке джерело резервного живлення прослужить довго без зламання.

Завдяки наявності великої кількості портів можна заживити будь-яку техніку без використання перехідників. Технічне обслуговування не потрібно – достатньо періодично заряджати прилад та уникати механічних пошкоджень.

Що таке портативні зарядні станції - Фото 6

Додаткові функції портативних зарядних станцій

Контролювати роботу портативної АКБ легко за допомогою вбудованого дисплея. На нього виводиться інформація про поточний рівень заряду, сумарна потужність підключених споживачів, доступна кількість циклів заряджання. Зарядні станції для гаджетів називають переносними, вони зручні завдяки наявності ручки на корпусі.

Ще один приємний додаток для мандрівників – вбудований ліхтарик на деяких моделях. Окремі прилади також мають функцію ДБЖ, тобто з перемиканням споживача на резервне живлення від власної АКБ, це відбувається із затримкою 10-30 секунд.

Купити портативну зарядну станцію для дому, офісу, живлення будь-яких типів техніки зручно в інтернет-магазині iPodrom. Тут продаються лише оригінали за офіційною вартістю виробника. Є можливість оформити покупку онлайн.