Всі сучасні смартфони мають одне слабке місце - великий і досить крихкий екран. Незважаючи на те, що виробники постійно шукають нові способи захисту матриці і домоглися в цій справі чималих успіхів, жодне загартоване скло не може гарантувати збереження екрану при падінні смартфона на тверду поверхню або при ударі по лицьовій частині пристрою. Проблема в тому, що більшість сучасних смартфонів, за винятком спеціальних, захищених моделей, не мають виступаючих частин корпусу навколо екрану і при виникненні нештатної ситуації найбільш вразлива частина телефону приймає на себе все навантаження. Якщо Ваш пристрій насправді Вам дорого, не залишається іншого виходу, як вибрати захисне скло для iPhone.

Переваги захисного скла
Існує як мінімум два альтернативні способи вберегти екран від пошкодження - це чохол і захисна плівка. Чохол може стати непоганим захистом для смартфона, але з ним пристрій стає трохи більше, а крім цього, щоб зробити будь-які маніпуляції з пристроєм, наприклад витяг сім-карти або карти пам'яті, його необхідно витягувати з чохла. Крім цього, потрібно зазначити, що захист екрану iPhone від ударів можуть забезпечити далеко не всі аксесуари і, як правило, вартість їх досить висока. Плівка є ще менш ефективним способом захисту, так як оберігає екран тільки від подряпин і потертостей, а удар витримати не здатна. Захисне скло є не тільки надійним захистом від дрібних пошкоджень, але і здатне витримати досить сильний удар гострим предметом. При самому невдалому результаті, пошкодження отримає саме скло, а екран гаджета при цьому залишиться цілим.

Як вибрати захисне скло
Недосвідченому користувачу може здатися, що захисні скла відрізняються один від одного вартістю, виробником і товщиною. Насправді, існує безліч тонкощів, які важливо враховувати при виборі цього аксесуара. В першу чергу, велику роль відіграють розміри скла. Якщо плівку можна порізати за розміром екрану, то зі склом таку операцію виконати не вийде з-за його високої міцності. Крім цього, важливо враховувати і розташування вирізів і отворів для кнопок, мікрофона і камери. Саме тому виробник завжди вказує, для якої моделі iPhone скло призначене.

Тип скла
Сьогодні на ринку аксесуарів можна зустріти захисні скла двох типів:

· Глянцеві;

· Матові;

Глянцеві скла, як правило, дешевше матових, але вони рятують екран лише від пошкоджень, в той час як матові допомагають позбутися ще й від відблисків на дисплеї смартфона. Проте, у матового скла є один недолік - зображення на екрані може спотворюватися райдужним ефектом.

Характеристики
Однією з найважливіших характеристик захисного скла є його товщина. Потрібно відразу ж сказати, що прямої залежності між товщиною і міцністю немає, так як при захисті грають велику роль не десяті і соті міліметра, а матеріал з якого виготовлено скло. У той же час занадто товсті скла можуть псувати зовнішній вигляд гаджета і навіть спотворювати зображення на екрані. Велику роль відіграє твердість захисного скла - найвищий захист від ударів і падінь забезпечує захисне скло 9Н, але його вартість досить висока. Піднімають цінову планку на скло та інші характеристики, наприклад наявність олеофобним покриття. Таке скло відштовхує жири, тому з ним екран смартфона завжди виглядає чистим. Відбитки пальців також не турбуватимуть власника iPhone з таким склом. Навіть в тому випадку, якщо поверхня екрану забрудниться, усунути проблему на олеофобним поверхні буде дуже легко.

Сучасні смартфони досить дорогі в ремонті, а заміна екрану є однією з найбільш витратних процедур.