В останні роки смартфони американського бренду Apple завойовують все більшу популярність серед користувачів всього світу. Це й не дивно, так як анонсуються новинки з кожної презентацією все більше вражають своїми інноваційними функціями і чудові дизайном. І як то кажуть в одному з головних економічних законів - попит породжує пропозицію. Слідуючи цьому правилу, китайські умільці навчилися випускати фактично ідеальні копії iPhone, які досить складно миттєво відрізнити від оригіналу. У зв'язку з цим виникає цілком закономірне питання: як не потрапити на вудку до шахраїв і як відрізнити справжній iPhone від підробки? Про це і піде мова в статті.

Природно, самий надійний і простий спосіб - купити гаджет у офіційного постачальника техніки Apple, який зможе надати всі необхідні документи і офіційну гарантію. Але, якщо ви серйозно задумалися над покупкою iPhone з рук, то вам потрібно знати деякі відмінні риси оригінальних гаджетів. Отже, почнемо по порядку.

1. Зовнішній вигляд пристрою


Почніть огляд з коробки. Так, так, ви не помилилися, саме з коробки. Справа в тому, що виробники подбали про те, щоб у оригінального Apple iPhone навіть коробка була ідеальною. І найголовніше, на коробці відображені ті самі «дрібниці», на які недбайливі підпільні виробники часто не звертають увагу. Запам'ятайте, на офіційному логотипі Apple яблуко надкушене тільки з правого боку. А саме образ і напис iPhone виконані методом тиснення. Якщо у вас в руках опинилася коробка з надрукованим логотипом, або яблучко надкушене з іншого боку - сміливо відмовляйтесь від покупки такого гаджета, це явна підробка.

Ще коробка важлива тим, що саме на її дні розміщують наклейку, де вказана інформація про назву пристрою, його моделі, вбудованої пам'яті, imei і серійний номер.

Але якщо всі умови дотримані, переходимо до безпосереднього контакту з Apple iPhone. Якою б якісною була копія, зробити її один в один з оригіналом технічно просто неможливо. Зверніть увагу корпус - всі деталі повинні ідеально поєднуватися між собою, не повинно бути ніяких виступів, шорсткостей і ущелин. І найголовніший момент, задня кришка справжнього iPhone знімається тільки після зняття закріплюють гвинтів.

Також, зверніть увагу, що такі прості функції як наявність 2 сім карт або вбудовується пам'яті у всіх смартфонах Apple відсутні.

Тепер ви знаєте, як відрізнити підробку від справжнього iPhone з першого погляду.

2. Комплектація


Тепер детальніше розглянемо вміст коробки і дізнаємося, на чому можуть проколотися китайські виробники реплік.

Найперший і самий банальний спосіб як відрізнити підробку apple iphone від оригіналу - це поліграфія. У комплектації завжди є конверт з інструкцією і декількома наклейками надкушеного яблука, які виконані в бездоганній якості: кольори повинні бути яскравими і соковитими, а межі і кути чіткими. Офіційний виробник навіть таким дрібницям приділяє багато уваги, чого не скажеш про виробників підробок.

Ще зверніть увагу, що з самого першого покоління смартфонів Apple, їх комплектація залишається незмінною - блок живлення, кабель і навушники. Всі аксесуари виконані виключно в білому кольорі. І неважливо якого кольору сам смартфон: чорний, рожевий або золотий - аксесуари повинні бути білими.


Оглядаючи комплектацію, в першу чергу погляньте на упаковку - навушники, зарядний пристрій і шнур повинні бути акуратно складені і скріплені прозорою плівкою. Потім пощупайте самі дроти, вони повинні бути злегка прогумовані, на відміну від своїх китайських клонів. Пластикові ж частини навушників та конектори виконуються з цільного пластику, на якому не повинно бути гострих кутів і нерівностей. Ось і все, тепер Ви знаєте, як відрізнити підробку від справжнього iphone, спираючись на комплектацію і якість аксесуарів.

3. Програмне забезпечення
Якщо все вищеперелічене вказує на те, що пристрій є оригіналом, то залишається останній спосіб викрити навіть добре замасковану копію - перевірка достовірності ПО. Тут теж є кілька дуже явних моментів. Перше - при запуску Apple iPhone ви зразу ж побачите сірий (або білий) логотип на чорному тлі. Друге - гаджет відразу ж запропонує вам пройти активацію пристрою. Якщо цього не відбулося, то це серйозний привід для роздумів. Але якщо все пройшло як по маслу, то наступним кроком перевірте справжність серійного номера iPhone. Для цього треба зайти в меню «Налаштування», потім «Основні» далі «Інформація про пристрій» і ви побачите пункт «Серійний номер». Клацніть по посиланню, і вона перекине Вас на офіційний сайт Apple, в розділ перевірки серійних номерів, де вам запропонують ввести дані Вашого гаджета. Ця проста процедура на iphone підкаже, як відрізнити підробку від справжнього пристрою.